Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-18 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Štítky blogu
Blog
Plyšová kopie Vašeho mazlíčka
06.04.2022 Hračky
Plyšová kopie Vašeho mazlíčka
Máte svého domácího mazlíčka? Víte, že můžete mít i jeho plyšovou kopii? číst celé
Velcí plyšáci nad 150 cm
29.03.2022 Hračky
Velcí plyšáci nad 150 cm
Plyšák větší, než malý školák? Obrovský plyšák na spaní? Nehledejte půlmetrové medvědy, vyberte si plyšáka nad 150 cm. číst celé
Také umíte takhle parkovat? Také umíte takhle parkovat?
Na internetu se objevilo nové virální video, na kterém malý chlapec parkuje své elektrické autíčko do miniaturní mezery mezi jeho dalšími vozítky. Na ... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Hračky
  4. Proč spí 40% dospělých s plyšákem?
14.02.2022
Hračky

Proč spí 40% dospělých s plyšákem?

Když byl spisovatelce Aileen Weintraubové diagnostikován COVID-19, našla útěchu u starého přítele: plyšového psa s poddajnýma ušima jménem George. Vydala článek o tom, jak spí s plyšovým zvířetem i když věděla, že by mohla čelit výsměchu. Jaké ale bylo její překvapení, když dostala spoustu podporujících emailů od lidí, kteří jí vyprávěli příběhy svých vlastních plyšových zvířátek s emocionální podporou.

Dokonce vzniklo několik studií (https://nypost.com/2018/03/01/we-never-stop-cuddling-our-teddy-bears-even-as-adults, https://www.prnewswire.com/news-releases/national-teddy-bear-day-survey-finds-more-than-half-of-adult-americans-still-have-their-teddy-bear-from-childhood-300512770.html,...), ze kterých vyplývá, že téměř polovina dospělých stále spí se svým oblíbeným vycpaným kamarádem. Proč tomu tak je?

Pomáhají zmírnit osamělost

Moderní svět se může pro dospělé cítit osamělý a odcizený, i když jsme obklopeni lidmi. Ve skutečnosti existují důkazy, že i když nás internet stále více spojuje, můžeme být stále osamělejší. Lidé jsou přeci jen sociální tvorové a bez společnosti druhých trpí. I když velcí plyšáci na spaní nemohou zcela nahradit společenskou roli, kterou v našich životech hrají jiní lidé, mohou pomoci zmírnit pocity osamělosti a odcizení a pomoci nám vyrovnat se s propojeným a osamělým moderním světem.

Připomínají nám naše dětství

Zatímco některé vzpomínky na minulost mohou být znepokojivé, většina nás obvykle činí šťastnějšími a vedou k lepšímu sebevědomí. Díky příjemným vzpomínkám na minulost se můžeme cítit více propojeni s našimi rodinami a přáteli a mohou poskytnout pocit kontinuity života, který se může zdát chaotický. Nostalgie může dokonce zmírnit existenční obavy, jako je strach ze smrti. Jaká je lepší nádoba na nostalgii než naše plyšová hračka z dětství? Mohou přinášet vzpomínky na rodiče, na hraní se sourozenci, na tulení a na bezpečí. Vycpaná zvířata nám umožňují dopřát si tyto pocity, když je nejvíce potřebujeme.

Přinášejí pocit bezpečí

Asi nepřekvapí, že dospělí používají vycpaná zvířátka a miláčky v podstatě stejným způsobem jako děti - nabízejí pocit bezpečí v době změn. Říká se jim „objekty pohodlí“ nebo „přechodné objekty“ a mohou nám pomoci cítit větší pocit bezpečí při přechodu z jedné životní fáze do druhé nebo dokonce z jednoho zaměstnání nebo z jednoho domu do druhého. Podle terapeutky Margaret Van Ackeren: „Ve většině případů dospělí spí s dětskými vycpanými zvířaty, protože jim to přináší pocit bezpečí a snižuje negativní pocity, jako je osamělost a úzkost.“ Tento pocit bezpečí je důležitý, když se věci mění, a pomáhá nám úspěšněji procházet změnami.

Zlepšují duševní zdraví

Živá zvířata jsou stále viditelnější jako terapeutický nástroj, ale věděli jste, že vycpaná zvířata mohou pomáhat mnoha stejnými způsoby jako živá zvířata ? Podle jedné studie pomáhala vycpaná zvířata pacientům s neorganizovanými styly připoutání vytvořit bezpečné připoutanosti a dokonce obnovit narušené připoutanosti. Schopnost vybudovat si bezpečné citové vazby může lidem pomoci žít bohatší a šťastnější život. Podle Dr. Aniko Dunn jsou plyšáci „...doporučováni v psychoterapii a lidem trpícím PTSD, bipolárními a jinými duševními poruchami.“ Jaký neuvěřitelný dar!

Plyšáci v posteli

Plyšáci v posteli, Zdroj Pixabay.com

Mohou pomoci truchlit

Plyšová zvířátka mohou představovat spojení s milovanou osobou, která odešla, dávají nám cestu procesem truchlení a zmírňují pocit ztráty, který doprovází smrt někoho blízkého. S plyšovým zvířátkem můžete truchlit, aniž byste se museli obávat odsouzení k nedůvěře, a nabízejí stálý zdroj pohodlí.

Pomají léčit se z traumatu

Vycpaná zvířata se používají v některých druzích terapie! Vycpaná zvířátka mohou být užitečná při některých druzích „přerodování“, ve kterých se člověk, který přežil trauma, učí o plyšové zvíře (a nakonec i sebe) pečovat a milovat ho, aby se zotavil z traumatických zážitků v dětství. To může zvýšit štěstí a sebeúctu u postiženého a snížit pocity sebenenávist. Podle Rose M. Barlow, profesorky psychologie na Boise State University, „Zvířata, živá nebo vycpaná, mohou pomoci v terapii dětem i dospělým tím, že poskytují způsob, jak prožívat a vyjadřovat emoce, pocit bezpodmínečné podpory a uzemnění.“ Rozšiřuje to na ty, kteří se léčí z traumatu vyplývajícího z dětského zanedbávání nebo zneužívání.

Snižují stres

Z různých studií víme, že interakce se zvířaty snižuje stres. Ve skutečnosti něco tak jednoduchého, jako je hlazení domácího zvířete, jako je pes nebo kočka, způsobuje měřitelné snížení hladiny kortizolu, stresového hormonu. Kortizol může způsobit řadu fyziologických problémů, včetně přibírání na váze a zvýšení pravděpodobnosti koronárního onemocnění. Věděli jste ale, že dotek měkkého plyšáka může mít podobné účinky na snížení kortizolu? Dotýkání se plyšových zvířat pomáhá zmírnit stres, udržuje nás šťastnější a zdravější. Ve skutečnosti existují vycpaná zvířata speciálně pro stres a úzkost! Vážená plyšová zvířátka a aromaterapeutická plyšová zvířátka jsou navržena tak, aby vám pomohla zmírnit stres a poskytla vašim plyšovým kamarádům dvojnásobnou dávku pohodlí.

Zdroj: www.huffpost.com/entry/adult-sleep-stuffed-animal_n_5f469ac3c5b6cf66b2b1eece, bunniesbythebay.com/blogs/how-to-delight/7-reasons-adults-should-have-stuffed-animals-too, Pixabay.com

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoliv odhlásit
Platební brána ComGate


Zprostředkování prodeje pro firmu Retzinger

Kontakty
RK Office s.r.o.
(Po-Pá, 9-18 hod.)
Copyright 2020 - 2021 superplysaci.cz. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz